Kategorie
Newsletter

Získávejte nejnovější informace a akční nabídky z našeho eshopu.

Anketa

Líbí se Vám tento e-shop systém?

  Celkem hlasů: 0
  Info

  Ale jaké kolo si vlastně vybrat?

  Na trhu je několik základních typů elektrokol:


  Skládací elekrokola – jsou velmi praktická. Díky systému složení (cca během 15 sekund) lze vzít tento typ elektrokola sebou do dopravního prostředku, uložit do kufru auta nebo do malého bytu. Hodí se na každodenní dojíždění do práce, ale i na kratší výlety.

  Terénní elektrokola – jsou plnohodnotná horská kola, se kterými můžete vyrazit do těžšího terénu. Bez velké námahy se dostanete tam, kam byste se třeba běžně nedostali. A díky elektrokomotoru si můžete výlet do přírody užít a zároveň i přesto něco udělat pro své zdraví.

  Cestovní elektrokola – podle výbavy rozdělená na Treková, nebo Crossová. Jsou stavěná na výlety po silnicích, spevněných cestách, nejsou vhodná do tvrdého terénu. Díky užším pneumatikám mají menší valivý odpor a proti elektrokolům horským i delší dojezd.

  Městská elektrokola – jsou dobrá volba pro jízdu po městě. Díky své konstrukci se z tohoto typu elektrokol snadno sesedá a samozřejmě i nasedá. Zároveň je brán ohled na to, aby Váš oděv zůstal čistý.

  Silniční elektrokola – mají díky novým technologiím pohonu teprve budoucnost. Možná jste se už s takovým elektrokolem setkali, ale motor vypletený v kole je pro takové kolo spíše handicap.

  Elektrosady – slouží těm, kteří chtějí udělat ze svého stávajícího jízdního kola elektrokolo. Dávejte ale pozor při výběru elektrosad. V naší nabídce máme elektrosady různých typů, výkonů a provedení, abyste si mohly postavit elektrokolo opravdu podle svých představ.


  Výhoda elektrokola přestavěného oproti koupenému originálu :

  Originál: max.250W výkon motoru, nad 25 km / h musí odpojit, ovládací prvky jsou už nainstalovány z výroby.


  Přestavba: až do 1000W motor, omezení do 25 km / h také platí, ovládací prvky si můžete nainstalovat tak, aby Vám seděly.

  Při rozhodování, jaké elektrokolo si vlastně vybrat si zodpovězte několik základních otázek:


  Kde budete na svém elektrokole jezdit?


  a)Po městě
  b)V terénu
  c)Po městě i v terénu

  Na jaké vzdálenosti budete jezdit na svém elektrokole?


  a)Krátké vzdálenosti ……………… do 15 km
  b)Střední vzdálenosti……………….do 40 km
  c)Dlouhé vzdálenosti……………....nad 40 km

  Chcete své elektrokolo uložit snadno v autě, bytě či si ho vzít do dopravního prostředku?
  a)Ano
  b)Ne

  Jakou výbavu na svém elektrokole chcete mít ?
  a)Jednoduchou
  b)Pokročilou

  Jakou nosnost má mít Vaše elektrokolo? Nejen kvůli Vaší váze, ale i zavazadlům či dítěti na sedačce.

  a)Malou ………………………….do 80 kg
  b)Střední…………………………do 100kg
  c)Velkou…………………………do 135 kg

  Chcete, aby se Vám na elektrokolo snadno nasedalo a sesedalo?


  a)Ano
  b)Ne


  Pořízení elektrokola je investice, která není zrovna zanedbatelná. Proto je nejdůležitějsí si vybrat elektrokolo, které se Vám bude líbit, na kterém se Vám bude dobře jezdit a bude splňovat Vaše požadavky na používání, protože ta nejmenší cena, nebývá většinou nejmenší investice.

  Jestliže si umíte zodpovědět tyto základní otázky, tak Vám budeme umět poradit při koupi, nebo Vám budeme umět takové kolo postavit.
  Jestliže si neumíte tyto otázky zodpovědět, doporučuji si elektrokola u nás zapůjčit třeba na víkend a strávit na nich co nejvíce času, abyste si udělali představu, co od nich očekávat, případně co doladit.

  Rozhodnete li se pro koupi elektrokola do 14ti dnů od zapůjčení, odečteme Vám cenu půjčovného, nejvýše však do výše 1000KČ. Rozhodnete li se pro stavbu elektrokola na míru, účtujeme za práci 800KČ. Při přestavbě Vašeho kola na elektrokolo s přestavbovou sadou z naší nabídky účtujeme za práci 1200KČ , a budete li mít vlastní kolo a vlastní přestavbovou sadu tak 1950KČ za práci. I od těchto částek Vám odečteme cenu půjčovného, max. však do výše 1000KČ.